Ryža basmati Zobraziť plnú veľkosť

Ryža basmati

Nadýchaná a ľahučká, nelepkavá, sypká ryža s extra dlhými zrnami vhodná pre milovníkov indickej kuchyne. Vegánske, bezmliečne a bezlepkové, neštipľavé, šetrne sterilizované hotové jedlo, ktoré chutí aj deťom. Bez alergénov. Bez umelých aróm a príchutí. Bez konzervantov. Zohreješ za 2 minúty.

Viac detailov

Kód:  5016805003158

Dostupnosť: Tento produkt nie je dostupný

Cena: 2,20 €  s DPH [1,83 € bez DPH]

Čo je na fotografii: Nami predávaná skutočná Ryža basmati vyklopená z plastovej vaničky a ozdobená lístkom koriandra a rezom limetky.

Originálny názov: Basmati Rice

Zdravotné benefity: Bez umelých aróm, príchutí. Šetrne sterilizované. Bez konzervantov. Vegánske. Bezmliečne. Bezlepkové. Bez alergénov. Vďaka šetrnej sterilizácii je zachovaný vysoký obsah vitamínov.

Štipľavosť: Neštipľavé.

Hmotnosť: 280 g

Výdatnosť: Jedna až dve porcie.

Kategória: Príloha alebo základ pre ryžové jedlo.

Zloženie: Prírodná dusená ryža [voda, ryža basmati] 97%. Slnečnicový olej. Soľ. Regulátor kyslosti E575. Soľ.

Priemerné výživové hodnoty na 100 g: Energia 589,0 kJ [139,0 kcal]. Bielkoviny 3,2 g. Tuky 2,1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 0,3 g. Sacharidy 27,9 g, z toho cukry 0,4 g. Soľ 0,15 g.

Charakteristika: Šetrne sterilizované hotové jedlo.

Balenie: Plastová vanička s fóliou. Balené v ochrannej atmosfére.

Trvanlivosť: Minimálne 12 mesiacov od dátumu výroby. Dátum minimálnej trvanlivosti vyznačený na obale.

Skladovanie: Neotvorené jedlo skladuj pri izbovej teplote od +1 C do +30 C. Otvorené jedlo vlož do chladničky a spotrebuj do 48 hodín.

Príprava: Zohrievaj buď neotvorené v horúcej vode [cca 7 min] alebo vyklopené z plastovej vaničky do kastrólika na miernom ohni s trochou oleja [cca 5 minút] alebo priamo vo vaničke s niekoľkokrát prepichnutou fóliou v mikrovlnke [cca 2 min]. Po zohriatí odtrhni fóliu a skypri ryžu vidličkou. Nezohrievaj opakovane vo vaničke.

Servírovanie: Podávaj ako prílohu k akémukoľvek jedlu. Hodí sa tiež ako základ pre ryžové jedlo v štýle indickej kuchyne.

Pozoruhodnosť: Ryža basmati rastie vo výnimočných podmienkach, ktoré jej iné ryže môžu závidieť. Po stáročia sa pestuje len v Indii a v Pakistane na úpätí Himalájí. Kropí ju voda plná minerálov z topiacich sa ľadovcov. Ako dobré víno získava nezameniteľnú vôňu a chuť dvojročným zrením a sušením. Odtiaľ pochádza aj jej názov. V sanskrite slovo „basmati” znamená „voňavý”. Extrémne štíhle, viac ako centimeter dlhé zrná ryže basmati obsahujú menej škrobu a viac vlákniny než iné druhy ryže. Bežná ryža s hodnotou 79 patrí medzi potraviny s vysokým glykemickým indexom, ale basmati má nízky glykemický index 52. Preto je táto kráľovná ryže prirodzenou voľbou pre ľudí, čo chcú žiť zdravšie.

Pôvod: Vyrobené vo Veľkej Británii z miestnych a dovezených surovín.

Distribúcia: Pre www.jedzhned.sk dováža a na trh uvádza Litelife s.r.o., Zámocká 8, 811 01 Bratislava, Slovensko.

Napíšte Váš komentár

Ryža basmati

Ryža basmati

Nadýchaná a ľahučká, nelepkavá, sypká ryža s extra dlhými zrnami vhodná pre milovníkov indickej kuchyne. Vegánske, bezmliečne a bezlepkové, neštipľavé, šetrne sterilizované hotové jedlo, ktoré chutí aj deťom. Bez alergénov. Bez umelých aróm a príchutí. Bez konzervantov. Zohreješ za 2 minúty.

Napíšte Váš komentár

  • Product Name:Ryža basmati
  • Product Reference: 5016805003158
  • By Veetee Rice Ltd
  • Price: 2,20
  • Product Weight: 0.32 kg
  • Description: Nadýchaná a ľahučká, nelepkavá, sypká ryža s extra dlhými zrnami vhodná pre milovníkov indickej kuchyne. Vegánske, bezmliečne a bezlepkové, neštipľavé, šetrne sterilizované hotové jedlo, ktoré chutí aj deťom. Bez alergénov. Bez umelých aróm a príchutí. Bez konzervantov. Zohreješ za 2 minúty.
Path: > > Ryža basmati