Stručné dejiny konzervácie potravín

Stručné dejiny konzervácie potravín

Predstavujeme dejiny konzervácie potravín v skratke:

–Starovek: Egypťania a Gréci uchovávajú potraviny nasoľovaním, údením, máčaním v alkohole a octe, kvasením, vysúšaním, mrazením prírodným ľadom a pridávaním rôznych korenín.

–1795: Napoleon vyhlasuje súťaž na dodávku trvanlivých potravín pre svoju armádu.

–1809: Francúzsky kuchár Nicolas Appert prvýkrát zavára mäsový vývar, mäso, fazuľu a hrášok v sklenej nádobe hermeticky uzavretej vrstvami rezaného korku a takto uzavreté jedlo úspešne konzervuje za pomoci tepelnej sterilizácie.

–1810: Francúz Pierre Durand nahrádza krehký sklený obal pocínovanou konzervou a predáva svoj patent, plechovú konzervu, anglickému námorníctvu.

–1812: Angličania John Hall a Bryan Donkin zakladajú prvý závod na výrobu jedál v konzervách.

–1830: Jedlá v konzervách sa prvýkrát objavujú v anglických obchodoch so zmiešaným tovarom.

–1860: Americká firma Reckhow & Larne prvýkrát vybavuje konzervy farebnými etiketami.

–1876: Nemec Karl Paul Gottfried von Linde zostrojuje prvý čpavkový chladiaci stroj s kompresorom, predchodcu dnešných chladničiek a mrazničiek.

–1913: V Chicagu sa začínajú predávať prvé komerčné chladničky pre domácnosť.

–1978: Armáda USA vyvíja prvé bariérové vrecúško, ktoré má oproti plechovým konzervám nespočet výhod. Menej váži. Ľahšie sa prepravuje, skladuje a otvára. Vytvára minimum odpadu. Jedlo v ňom vydrží lepšie, chutí lepšie a dá sa ohriať doslova hocikde až tromi spôsobmi vrátane vloženia vrecúška do horúcej vody. Armádu USA krátko na to nasledujú aj kanadská, britská, dánska a austrálska armáda a nahrádzajú konzervy vrecúškami.

–2004: Unilever uvádza na trh prvú radu polievok v bariérových vrecúškach.

–2012: Jedna z najstarších „konzervových“ firiem sveta, Campbellova Polievková Spoločnosť, prvýkrát vo svojej 143-ročnej histórii upúšťa od legendárnych plechoviek preslávených portrétmi Andyho Warhola a začína baliť svoj nový rad polievok do bariérových vrecúšok.

–Na výrobu, balenie, prepravu a skladovanie chladených a mrazených potravín sa spotrebuje až o 60 percent viac energie, než na „vrecúškové“ jedlá.

–Vrecúška sú, na rozdiel od zastaraných konzerv, recyklovateľné.

–Aj pre to všetko sú vrecúškové hotové jedla jednoznačne najekologickejšou alternatívou.

–My v jedzhneď sme hrdí na to, že držíme krok s dobou. Preto sú aj naše jedlá balené do ekologicky priateľských bariérových vrecúšok.

Publikované v kategórií Hotové jedlá

Publikované dňa 24/04/2015 00:15:53
Váš komentár bol úspešne zaslaný. Ďakujeme
Pridanie komentára
Meno:*
Email:*
Komentár*
  Captcha
  Pridanie komentára